Filip (KSČM): Každý problém má řešení

06.02.2018 13:20

Není dne, abychom nenarazili na různé problémy. Lidé se často svěřují s problémy, které mají a marně hledají jejich řešení.

Filip (KSČM): Každý problém má řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Při mých setkáních s občany se vždy snažím poradit, jak zádrhel vyřešit. Letošní zima způsobila problémy nejen řidičům, ale i v obcích a městech. Senioři raději nevycházeli a s nostalgií vzpomínali na uklizené chodníky a přechody. Tento problém je řešitelný. Je třeba se nebát a poukázat na tento nešvar na obci či městě. Pokud nebude sjednána náprava, svou stížnost důrazně opakovat a to i v případě, že chodník má udržovat soukromník. Jiní si zase stěžují na programy České televize. Přesto že ji nesledují, musejí ji platit. Řešením je televizi odhlásit, ušetřit 135 Kč měsíčně, ale tím se připravit o programy ostatních televizí. Rozhodně však KSČM nemá ve svém volebním programu privatizaci České televize, jakožto veřejnoprávní služby. Různé podivné privatizace a prodeje nám dodnes ztrpčují život, jako např. privatizace OKD, Mostecké uhelné a jiných. Další stížnosti jsou i na nedostatek určitých léků, což v některých případech vede i k ohrožení života občanů. Tento problém je třeba urychleně řešit na úrovni ministerstva zdravotnictví, na čemž budeme důrazně trvat. V mnoha městech je problém s parkovacími místy a to především na sídlištích. Naštvaní jsou lidé ale i záchranáři a hasiči. V mnoha případech se nemohou dostat k člověku, který je v ohrožení života, nebo také k požáru. V těchto případech by měli příslušní úředníci na městech urychleně hledat řešení i za přispění občanských aktivit. Sídliště a parkovací plochy byly navrhovány před mnoha lety, kdy lidé nevlastnili osobní automobily v takovém množství, jako dnes. Naskýtá se otázka, kam s nimi? To jsou jen náznaky problémů, které lidem komplikují život. Většina má však řešení. Jen se nesmíme bát na problém upozornit, či se pustit do jeho řešení. Budeme-li mlčet, nápravy se nikdy nedočkáme.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSD představila návrhy, které pomohou lidem v dluhové pasti

18:10 ČSSD představila návrhy, které pomohou lidem v dluhové pasti

Poslankyně Kateřina Valachová dnes představila klíčové záměry ČSSD pro řešení problematiky exekucí a…