Hejtman Červíček: Jsem rád, že podobně smýšlí i vedení závodu

28.11.2022 7:33 | Tisková zpráva

Budoucnost a rozvoj průmyslové zóny Solnice-Kvasiny – to bylo hlavní téma společného jednání představitelů Královéhradeckého kraje se zástupci vedení společnosti Škoda Auto Kvasiny.

Hejtman Červíček: Jsem rád, že podobně smýšlí i vedení závodu
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Kromě dopravních staveb, které jsou klíčové pro další rozvoj průmyslové zóny na Rychnovsku, obě strany probraly další významné investice pro tento region jako je například modernizace rychnovské nemocnice.

Pozvání od ředitele kvasinského závodu Miloše Halbicha a ředitele pro vnější vztahy Škoda Auto Michala Kadery přijal hejtman Martin Červíček spolu s prvním náměstkem Pavlem Bulíčkem, náměstkem Arnoštem Štěpánkem, radními Václavem Řehořem a Adamem Valentou a dalšími představiteli Královéhradeckého kraje.

Během exkurze si prohlédli provoz montážní linky, ze které denně sjede na 1200 nových automobilů. V současnosti se zde vyrábí modelové řady Škoda Kodiaq, Karoq, Superb a Seat Ateca. V závodě pracuje přes 9000 zaměstnanců.

„Kvasinský závod Škoda Auto je pro Královéhradecký kraj významným partnerem a nesmírně si vážím dosavadní výborné spolupráce, ve které chceme pokračovat. Kraj v součinnosti s místními samosprávami investuje do tohoto regionu v oblasti dopravy a občanské vybavenosti a je dobře, že důležitost těchto projektů chápe i stát a finančně se na nich podílí. Ve spolupráci se Škodovkou chceme nadále věnovat maximální úsilí pro zlepšování života v celém okolí průmyslové zóny, a to jak v oblasti dopravy, zdravotnictví ale i v dalším zlepšování občanské vybavenosti. Jsem rád, že podobně smýšlí právě i vedení závodu,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Odsuzujeme atentát na Donalda Trumpa!

6:23 Rozvoral (SPD): Odsuzujeme atentát na Donalda Trumpa!

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…