Horák (LEV 21): Ja som nič nepodpísal!

02.02.2014 18:41

Andrej Babiš se k mé hrůze před televizními kamerami u soudu v Bratislavě bránil nařčení ze spolupráce s StB navlas stejnými slovy, jako na počátku 90. let minulého století Vasil Biľak. Oba svorně tvrdí, že „nič nepodpísali“. Biľak „nepodpísal“ zvací dopis pro Brežněva, Babiš „nepodpísal“ vázací akt se Státní bezpečností a asi ani nic jiného.

Horák (LEV 21): Ja som nič nepodpísal!
Foto: Repro ČT
Popisek: Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš v ČT

Rozdíl mezi obojím je však sakra velký. Zatímco Biľak je neškodný stařec, který se dožil úctyhodných 96 let a jehož údajně nepravý podpis na zvacím dopise je i laickým okem totožný s Biľakovým pravým (proč by ho taky někdo padělal, že?), Babiš je místopředseda vlády a ministr financí koaliční vlády 25 let po Listopadu. Poslední vlasy mi z toho vstávají.

Babiš zastává super významnou státní funkci. Že státní správě vůbec nerozumí, je jasné. Méně jasné však je, že si byť i s podezřením z vědomé spolupráce se Státní bezpečností dovolil ve volbách vůbec kandidovat. Stydět by se měl. Úplně nejasné mi pak je, jak to, že i s tímto cejchem uspěl.

Kvůli Babišovi se narychlo přijímá služební zákon. Kecají všichni, kdo to popírají a vymlouvají se na Evropskou unii. „Lex Babiš“ bude ostudou našeho právního řádu. Ani případná Babišova prohra u slovenského soudu nebude mít na současnou vládu žádné destruktivní důsledky, prohlásil předseda vlády. To je neskutečná hanba. Kde jsou ty časy, kdy blahé paměti vrcholné politiky diskvalifikovalo jen aktivní členství v SSM?

Kam jsme se to dostali? To je nám už opravdu jedno, kdo vládne? Protože jsem se na Babišově příkladu přesvědčil, že zoufalství voličů zřejmě nezná mezí, doporučuji angažovat do vlády Mirka Štěpána.

Ten přece taky „nič nepodpísal“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vasevec.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

David (SPD): Nesnesitelná lehkost hlasování v Europarlamentu. Hlavně Rusku po čuni

20:41 David (SPD): Nesnesitelná lehkost hlasování v Europarlamentu. Hlavně Rusku po čuni

Jako poslanec Evropského parlamentu jsem se ucházel o členství v Delegaci EU - Rusko. Myslím si toti…