Kohoutová (ODS): Musíme začít rozlišovat zaviněnou a nezaviněnou hmotnou nouzi

26.06.2015 8:36 | Zprávy
autor: PV

Expertka občanských demokratů na sociální problematiku se vyjadřuje k tomu, že obě komory Parlamentu ČR přijaly pozměňující návrh předsedy klubu ODS Zbyňka Stanjury, který umožňuje obcím bojovat s ubytovacím byznysem, a bránit plýtvání peněz daňových poplatníků.

Kohoutová (ODS): Musíme začít rozlišovat zaviněnou a nezaviněnou hmotnou nouzi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expertka na sociální problematiku Lenka Kohoutová

Expertka občanských demokratů Lenka Kohoutová říká: „Musíme začít rozlišovat zaviněnou a nezaviněnou hmotnou nouzi. Kdo nepracuje - alespoň v rámci veřejné služby, nemá dostávat žádné sociální dávky. Potřebujeme určit jednotlivé části sociálního bydlení – pro koho, na jak dlouho a za kolik. Potřebujeme místo nevyhovujících ubytoven řešit situaci azylovým bydlením, které splňuje všechny požadavky sociálních služeb. Sociální bydlení je nutné odstupňovat právě od azylu až po běžné nájemní bydlení. Potřebujeme sociální dávky podmínit prací a za prioritu považujeme práci sociálních pracovníků s lidmi, kteří žijí v režimu hmotné nouze.“

Tento případ jasně ukazuje, že kompetence vlády v sociální oblasti jsou velmi slabé a kroky činěné v této oblasti postrádají koncepci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): K vlajce se chovají jako k hadru. Úctu  jen předstírají

6:07 Farský (STAN): K vlajce se chovají jako k hadru. Úctu jen předstírají

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k české vlajce a vládní koalici.