Konečná (KSČM): Nechuť české vlády pomáhat občanům je ohromující. I v evropském měřítku

30.07.2022 6:34

Je nejvyšší čas začít konečně efektivně řešit narůstající životní náklady.

Konečná (KSČM): Nechuť české vlády pomáhat občanům je ohromující. I v evropském měřítku
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Počet rodin, které si již nemohou dovolit některé nezbytné zboží či služby, v České republice i v ostatních státech Evropské unie roste, zatímco jak domácí, tak zahraniční korporace a miliardáři i v současné situaci vydělávají astronomické částky. 

Anketa

Podporujete zavedení eura v ČR? (Ptáme se od 25. 7. 2022)

hlasovalo: 38839 lidí

S rostoucím počtem osob v sociální nouzi však nepřichází adekvátní odpověď. Příslušně orgány, jako jsou Evropská komise nebo vláda České republiky, nejsou schopny tuto krizi řešit. Česká republika není zdaleka jedinou zemí, kde strmě rostou životní náklady, ale vláda Petra Fialy svou ohromující neochotou zavést účinná opatření na boj proti rostoucím životním nákladům v celé Evropě vyniká. Je zjevné, že pětikoalice si nikdy nedovolí jít proti zájmům korporací, bank a spekulantů a za české občany se nepostaví. Jsou to obyčejní lidé, kteří neustále musí poslouchat řeči o potřebě utahovat si opasky, jen aby se náhodou nemusely nějakým způsobem omezit také ekonomické elity.

Již není čas čekat na zázrak, že se asociálním vládním představitelům jednoho dne narovná páteř a začnou skutečně hájit lid České republiky, lid, který jim svěřil svou důvěru ve volbách. Z tohoto důvodu KSČM nedávno svolala demonstraci proti zdražování a za odstoupení vlády a v těchto protivládních akcích hodláme pokračovat. Jak na setkání v jihomoravských Dubňanech 20. srpna, tak na setkání Čechů, Moravanů a Slováků na Lázku u Cotkytle 6. srpna, ale i na demonstracích, které jsou plánovány na září.

S řadou mých kolegů z různých politických frakcí z Evropského parlamentu jsem se ve středu 6. července v rámci plenárního zasedání ve Štrasburku zúčastnila iniciativy požadující zastavení růstu životních nákladů. Požadavky iniciativy se neliší od těch, které jsme vznesli na naší demonstraci v Praze 18. června. Žádáme především skutečné navýšení platů a důchodů, boj se spekulací a regulaci cen energií, potravin a dalšího nezbytného zboží. Vyjádřili jsme tak solidaritu s demonstranty proti zvyšujícím se životním nákladům po celé Evropě.

Hezké řeči od nejvyšších představitelů nás neuspokojí. Prázdné sliby nás nenasytí a v zimě nás neohřejí. Zároveň nás ani neumlčí. V boji za důstojný život a konkrétní kroky proti rostoucím cenám budeme pokračovat na úrovni evropské i domácí!

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Budoucnost městských inovací

6:27 Primátor Hřib: Budoucnost městských inovací

Zástupci Prahy se zúčastnili světového veletrhu Smart City Expo World Congress v Barceloně. Mezi ino…