MD: Za účasti ministra Prachaře byla na Třinecku zahájena stavba silnice I/11

05.08.2014 14:40 | Zprávy

V úseku Nebory – Bystřice

MD: Za účasti ministra Prachaře byla na Třinecku zahájena stavba silnice  I/11
Foto: ANO
Popisek: Ministr dopravy Antonín Prachař
Ministr dopravy Antonín Prachař se v úterý 5. srpna osobně zúčastnil slavnostního zahájení stavby silnice I/11 v úsecích Nebory-Oldřichovice a Oldřichovice-Bystřice na Třinecku. Po dokončení budou stavby součástí propojení České a Slovenské republiky a významně zlepší dopravní obslužnost celého kraje.
 
Silnice I/11 patří mezi nejzatíženější úseky silniční sítě na území Moravskoslezského kraje. Je jedinou komunikací, po které lze obsloužit Třinecké železárny a její význam je znásoben také díky automobilce Hyundai Motors Company v lokalitě Nošovice a požadavkem na kapacitní propojení s automobilkou KIA Motors na Slovensku. Provozem po stávající komunikaci I/11 je ohrožována bezpečnost obyvatel obcí a vlivem nadměrného hluku a exhalací i jejich zdraví.

„Tranzitní doprava, směřující z průmyslové zóny v Nošovicích a z Třineckých železáren na rychlostní silnici R48, způsobuje dopravní kolapsy. Obchvat by měl tuto situaci vyřešit. Důležitá je rovněž skutečnost, že obě dvě stavby jsou součástí definitivního řešení propojení Česka a Slovenska po R48, I/68 a I/11 v úseku Třanovice-Mosty u Jablunkova. I nadále samozřejmě připravujeme stavbu silnice I/68 v úseku Třanovice-Nebory, kde nyní probíhá majetkoprávní vypořádání pozemků,“ sdělil ministr Antonín Prachař.

První řidiči by se po nových úsecích silnice I/11 mohli projet v říjnu 2017. Kompletní dokončení staveb se pak předpokládá na začátku roku 2018.

Informace o stavbách:
Název stavby:  I/11 Nebory-Oldřichovice
Místo stavby:  Moravskoslezský kraj
Délka: 4860 m
Počet mostních objektů: 13
Počet mimoúrovňových křižovatek: 2
Zhotovitel: „Sdružení pro I/11 IMOS – D.I.S.“ (IMOS Brno, a.s.; D.I.S., spol. s r.o.)
Cena díla: 1 067 333 000 Kč (bez DPH)

Název stavby:  I/11 Oldřichovice-Bystřice
Místo stavby:  Moravskoslezský kraj
Délka: 6240 m
Počet mostních objektů: 12
Počet mimoúrovňových křižovatek: 1
Zhotovitel: „Společnost pro výstavbu I/11 Oldřichovice - Bystřice MOTA-ENGIL a SDS EXMOST“ (MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE Česká republika, a.s., SDS EXMOST spol. s r.o.)
Cena díla: 1 697 728 250 Kč (bez DPH
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kálalová (SOCDEM): Každý, kdo krizi bydlení zlehčuje, zlehčuje utrpení lidí

22:31 Kálalová (SOCDEM): Každý, kdo krizi bydlení zlehčuje, zlehčuje utrpení lidí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke krizi bydlení.