MZV: Prohlášení k nominaci iráckého premiéra

13.08.2014 13:32 | Zprávy

MZV ČR vítá nominaci Hajdara al-Abádího na post iráckého premiéra jako zásadní krok na cestě demokratického ústavního procesu.

MZV: Prohlášení k nominaci iráckého premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek, ministr zahraničních věcí

Věříme, že na základě spolupráce všech parlamentních stran a bloků bude co nejdříve sestavena inkluzivní vláda, která bude reprezentovat zájmy všech složek irácké společnosti s cílem zajistit bezpečnost, prosperitu a demokracii pro irácký lid včetně všech menšin.

ČR potvrzuje svou připravenost ve spolupráci se zahraničními partnery pomoci Iráku při stabilizaci bezpečnostní situace, poskytování humanitární pomoci a rozvoji  demokracie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Nemyslíte, že tohle může být konec Motoristů?

Dobrý den, asi budete hájit Macinku, ale přesto se zeptám, zda vám jeho jednání s prezidentem včetně těch jeho SMS přijdou v pořádku? Nemyslíte, že vám celá ta kauza kolem jmenování Turka přerůstá přes hlavu a jen vás poškozuje? Nebo myslíte, že Vám přinese nějaké politické body?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Je skvělé a správné, když se občané postaví za svého prezidenta

10:04 Senátor Láska: Je skvělé a správné, když se občané postaví za svého prezidenta

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k roli opozice.