Ministr Pelikán: Náměstci složili slib, začíná nová kapitola v profesionalizaci

2. 7. 2015 11:29

Náměstci pro řízení sekcí na Ministerstvu spravedlnosti dnes složili služební slib do rukou státního tajemníka úřadu Jana Lišáka. Ostatní vedoucí zaměstnanci, resp. ředitelé odborů a vedoucí oddělení, spadajících pod režim státní služby, složí slib do konce července. V souvislosti s aplikací zákona o státní službě byla již v červnu dokončena reorganizace, jejímž prostřednictvím ministr Pelikán usiluje o další profesionalizaci úřadu a posílení jeho efektivity. K tomu poslouží především zformování silného legislativního centra MSp, oddělení IT a posílení dohledových složek úřadu.

Ministr Pelikán: Náměstci složili slib, začíná nová kapitola v profesionalizaci
Foto: JUDr. Pelikán
Popisek: JUDr. Robert Pelikán

Služební slib dnes složili náměstek sekce justiční a legislativní Michal Franěk, náměstek sekce mezinárodní a ústavněprávní Petr Jäger, náměstek sekce ekonomické Miroslav Zábranský a náměstek sekce trestní politiky Vladimír Zimmel. „Přechod na službu znamená přelomový okamžik jak pro zaměstnance Ministerstva spravedlnosti, tak pro celou státní správu. Složením slibu státní zaměstnanci stvrzují, že v nich Česká republika získává svědomité, nestranné a odborné služebníky. Zároveň hromadně oblékáme uniformu, která není na první pohled vidět, ale jejíž nošení nám přináší řadu povinností,“ uvedl tajemník Lišák.

„Těším se na další spolupráci se skvělým týmem svých osvědčených náměstků, kteří budou nově spadat pod státní službu. Od nového režimu si slibuji další profesionalizaci úřadu a jeho lepší fungování; ostatně proto se od mého nástupu do funkce ministra v březnu změny, nutné dle zákona o statni službě, a funkční reorganizace plánovaly ruku v ruce,“ uvedl ministr Robert Pelikán.

Počítáme také s nabíráním nových odborníků

„Důvodem k přepracování struktury ministerstva v prvé řadě bylo, aby zákony, které u nás mají vznikat, tady skutečně byly napsány,“ doplnil ministr. „Kvůli tomu jsme převedli některá tabulková místa ze sekcí, kde podle našeho názoru nebyla tolik potřeba, do sekce legislativní. Počítáme také s nabíráním nových odborníků, a to podle služebního zákona,“ dodal ministr. Vedle posil v řadách legislativců se rozšířilo o zkušené experty i oddělení informačních technologií, čímž chce ministerstvo omezit svou závislost na externích IT společnostech. „Cílem je odstřihnutí vlivu IT společností na ministerské informační systémy a posílení bezpečnosti v této oblasti,“ uvedl Robert Pelikán.

Dalším klíčovým bodem organizačních změn, k němuž ministerstvo zavazuje programové prohlášení vlády a priority současného vedení, bylo posílit a zvýšit efektivitu oddělení zodpovědných za dohledové činnosti ministerstva. „V této souvislosti jsme vytvořili personálně posílený útvar dohledu nad insolvenčními správci a exekutory, který bude v budoucnu také ještě rozšířen o nové odborníky. V efektivitě dohledových oddělení ostatně spatřuji jeden z důvodů existence tohoto ministerstva,“ doplnil ministr Pelikán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Vláda předstírá řešení dvojí kvality potravin, podstatu problému ale přehlíží

12:49 Piráti: Vláda předstírá řešení dvojí kvality potravin, podstatu problému ale přehlíží

Vláda včera, jen pár dnů před volbami do Evropského parlamentu, představila své řešení dvojí kvality…