ODS: Odmítáme informace ombudsmanky Šabatové o špatné situaci v Jezové

30.10.2015 18:39

Senátorka Veronika Vrecionová, senátor Tomáš Grulich a místopředseda ODS Martin Kupka navštívili ve čtvrtek zařízení pro zajištění cizinců Bělá-Jezová, aby se na vlastní oči přesvědčili o situaci umístěných cizinců.

ODS: Odmítáme informace ombudsmanky Šabatové o špatné situaci v Jezové
Foto: ODS
Popisek: ODS

„V uplynulých dnech se v médiích objevila informace o tom, že situace v Jezové je katastrofální. S touto informací přišla ombudsmanka Šabatová a např. poslanec za ANO Jiří Zlatuška. Z tohoto důvodu jsme zařízení navštívili, abychom nebyli závislí na zprostředkovaných informacích z médií. Z pozorování na místě máme zcela opačný dojem, než paní ombudsmanka. O nelegální migranty je řádně postaráno a neshledali jsme žádné porušování zákonů naší země,“ řekl místopředseda ODS Martin Kupka.

Senátorka za ODS Veronika Vrecionová dodává: „Situace je složitá, ale v žádném případě jsem na místě neviděla nic z toho, co dramaticky v médiích popisovala paní Šabatová. O cizince je v rámci možností řádně postaráno. Popisovat situaci ‚jako horší než v českých věznicích‘ je zcela mimo mísu. Naopak bych chtěla ocenit práci personálu zařízení, který složitou situaci zvládá nad očekávání profesionálně.“

Podle senátora Tomáše Grulicha: „Není uprchlické centrum určeno k dovolené těchto nelegálních migrantů, musí zde fungovat jasný řád a pořádek, ale to neznamená, že by se personál choval k uprchlíkům nějak nevybíravě. Na místě jsme neshledali žádné porušování zákonů. Nikoho netěší vidět děti za plotem, ale každý občan, který je na území ČR v tomto případě nelegálně, musí ctít a respektovat naše zákony.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Informovanost řidičů je velkým problémem. A přitom řešení je nadosah

13:02 Kolovratník (ANO): Informovanost řidičů je velkým problémem. A přitom řešení je nadosah

Komentář na facebookovém profilu ke zřizování datových schránek