Potvrzují se má pondělní slova o tom, že rozhodnutí České národní banky o zahájení intervencí v neprospěch české koruny je více než problematické. Drtivá většina odborníků je z tohoto rozhodnutí rozpačitá nebo se staví vysloveně proti.
Do toho dnes přišla zpráva o tom, že rada centrální banky vůbec nebyla jednotná a rozhodnutí prošlo jen těsně. Jinými slovy, ani samotná banka si tímto není jistá.
Zahájení intervencí může vést až k růstu inflace, které bude znamenat znehodnocení všech platů i důchodů. Banka tím tak šáhne do peněženek nás všech. Nemyslím, že národní banka by měla sehrávat pozici někoho, kdo nás vytahuje z recese - obzvláště když to dělá na úkor reálných mezd a důchodů.
Skutečná cesta z krize vede skrz to, že stabilizujeme daně a nebudeme je nadále zvyšovat, skrz to, že zlepšíme podnikatelské prostředí, aby mohli firmy více a lépe zaměstnávat lidi, a nebudeme nikomu házet klacky pod nohy. Cesta k prosperitě vede například skrz naše návrhy, které jsme předložili tento týden - platba DPH až po zaplacení faktury, zrušení institutu nespolehlivého plátce a také je potřeba nastartovat trend snižování DPH, abychom zvýšili spotřebu, ulevili lidem, nastartovali ekonomiku a vytváření nových pracovních míst. A samozřejmě usilujeme o uzákonění hmotné a trestní odpovědnosti pro politiky, soudce, státní zástupce a exekutivu, aby kradení a nezodpovědné jednání nezůstalo bez trestu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


