Europoslanec hnutí SPD Ivan David upozornil, že němečtí zemědělci pobírají spolu s Francouzi a Belgičany největší dotace. Subvence, které němečtí farmáři dostávají z rozpočtu EU, ze spolkového rozpočtu a z rozpočtu spolkových zemí jsou čtyřikrát vyšší dotace než pro české zemědělce! Není tedy už nejvyšší čas vypsat referendum o vystoupení z EU a být sami sobě pány?
Disproporce je tak veliká, že to vede ke skupování německé půdy a německých farem čínskými investory. Na politické úrovni to už vyhodnotili jako ohrožení národní bezpečnosti v oblasti potravinové soběstačnosti.
Jenže místo aby si problém vyřešili na národní úrovni, pokouší se problém řešit přes Brusel. A ještě k tomu zcela nesystémově. Normálním právním řešením by bylo zákonem zakázat Číňanům nebo všem cizincům, či lidem a firmám mimo EU vlastnit německou zemědělskou půdu. Podobně to udělali v USA, kde Kongres federálním zákonem za náhradu vyvlastnil Číňany skoupené přístavy. Toto řešení však nepřipouští právo EU, které je prosáknuté ideologií globalismu. U nás jsme kvůli tomu museli zrušit zákonný zákaz prodeje zemědělské půdy cizincům, který platil do roku 2000.
O myšlence, že by západním zemědělcům dotace byly sníženy – třeba ve prospěch východoevropských, nikdo nechce ani uvažovat. To by však snížilo spekulační atraktivitu farem a půdy ke skupování cizinci. Jenže to je v Bruselu tabu. A tak eurokraté a západní europoslanci horečně vymýšlí způsoby, jak tomu zamezit cestou omezení velikosti farmy, nebo farem, které někdo vlastní v rámci majetkového propojení- jako holdingy. I když ve stejné době třeba bavorská zemská vláda naopak vyplácí dotace zemědělcům, kteří se spojí do společné firmy. Proto, aby společně čelili tlaku konkurence.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV