Seďa (ČSSD): Co naznačuje poslední vývoj na politické scéně. A to nejen v České republice

16.03.2016 10:40 | Zprávy

Četl jsem řadu komentářů a politických rozborů o příčinách posledních volebních výsledků na Slovensku i v zemských volbách v Německu.

Seďa (ČSSD): Co naznačuje poslední vývoj na politické scéně. A to nejen v České republice
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

S řadou důvodů lze souhlasit, nicméně osobně jsem přesvědčen, že ne vše lze svalovat na zesílený radikalismus ve společnosti, související s migrační krizí. Připomenu předčasné volby v ČR v říjnu 2013, kdy žádná migrační vlna ještě nebyla. Sedm let vlády pravice byly kritizováni v celé společnosti, průzkumy veřejného mínění favorizovaly opoziční sociální demokracii, profilovaly se nové strany a hnutí.

Radikalizace společnosti či nespokojenost řady občanů se zavedenými politickými stranami není nic nového. Stačí si připomenout politické strany na jedno použití, které se staly pomyslným jazýčkem na politických vahách. A když tyto politické strany přestaly širokou veřejnost zajímat, nastoupily na jejich místo nové značky s novými tvářemi. Připomenu Věci veřejné či Stranu zelených, které se deklarovaly za levicové, aby pak byly velmi loajální ve prospěch pravicových vlád a jejich politických receptů. Podobně na tom byla SPOZ, dnes SPO, která vznikla kvůli podpoře kandidatury M.Zemana na prezidenta, ale ve skutečnosti byla řízena a ovládána podnikateli s cílem oslabit ČSSD.

Vůbec je zajímavé, že před každými volbami se hraje s pomyslnými kartami antikomunismu , ani tak s cílem oslabit „stabilní“ členskou základnu KSČM, ale s cílem obrat sociální demokracii o voliče. K tomu slouží nejen tato taktika, ale především vstup nových politických stran a hnutí, které mají podobný program či rétoriku, jako ČSSD. Dokonce mám z několika posledních voleb do poslanecké sněmovny pocit, a to na základě velmi nepřesných, často klamavých a uplacených průzkumů veřejného mínění, že cílem je znemožnit jakoukoliv vládní většinu, která by se opírala o ČSSD a KSČM. Ono by to totiž nebylo v zájmu globálního kapitálu, finančních institucí či nadnárodních korporací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Stejné totalitní metody jako za minulého režimu

14:07 Majerová (Trikolora): Stejné totalitní metody jako za minulého režimu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k metodám současné vládnoucí koalice