Sládeček (SPD): Může lidstvo zabránit oteplování planety?

02.02.2025 8:05 | Monitoring
autor: PV

Green deal, skleníkové plyny, Země se otepluje - pravda nebo mýtus? Ovlivňuje oteplování planety používání spalovacích motorů?

Sládeček (SPD): Může lidstvo zabránit oteplování planety?
Foto: archiv KS
Popisek: Poslanec SPD Karel Sládeček

Článek byl převzat z Profilu PhDr. Karel Sládeček, MBA - Může lidstvo zabránit oteplování planety?

Globalisté, klimaalarmisté, eurohujeři. Ti všichni, a nejen ti, na nás ze všech stran chrlí propagandu v tom smyslu, že se máme vzdát technologií a dalších výdobytků naší civilizace, že prý tím zachráníme planetu. Za všechno zlé, co se v oblasti životního prostředí děje, prý může jakákoliv lidská činnost, produkující skleníkové plyny, zejména CO2, a to buď přímo, nebo i nepřímo. Problémem tak jsou například prdící krávy, kterých je kvůli velkému počtu lidí nadměrně mnoho. Je proto tedy zapotřebí odstranit z našich jídelníčků maso.

To je příklad oné nepřímé činnosti. A poté tu máme, podle klimaalarmistů, přímou lidskou činnost, která je pro planetu zásadně ohrožující. Patří sem používání spalovacích motorů a obecně fosilních paliv. Okolo tohoto mýtu vznikl takřka nedotknutelný zelený klimatický kult, jehož znevažování s sebou může nést i kariérní následky. S čím vším se v takovém případě můžete potýkat? Na to se můžete zeptat mého kolegy Jirky Kobzy, který dělá na téma Green Deal velmi zajímavé přednášky. My se v rámci tohoto článku ale zaměřme na to, co je nosnými myšlenkami této propagandy.

Spalováním fosilních paliv vznikají všechny možné plyny, od těch opravdu nebezpečných a karcinogenních (v průmyslu je to řešeno různými filtry), až po ty na první pohled neškodné, ale o to zákeřnější. To jsou tzv. plyny skleníkové. Mezi ně patří i oxid uhličitý, tedy CO2. Jak mnozí tušíte a z učiva základní školy si pamatujete, tento plyn je běžnou součástí vzduchu, který dýcháme. Skleníkovým plynům se říká „skleníkové“ proto, že zachytávají část tepla, které dopadá na Zemi a mohlo by se odrazit zpět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.