Unucka (ODS): Nový kruháč odkloní intenzivní dopravu, která trápí občany Hrabové

28.06.2018 22:32

Uzavírka začne v Ostravě-Hrabové v neděli 1. července a potrvá do konce letních prázdnin. Řidiče pak ještě při následujících etapách budou čekat další omezení, a to až do podzimu 2019.

Unucka (ODS): Nový kruháč odkloní intenzivní dopravu, která trápí občany Hrabové
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.
reklama

Tato omezení souvisí se stavbou prodloužené Mostní silnice, která spojuje Hrabovou s Vratimovem. Projekt financuje Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu, také z evropských a státních peněz a za přispění Statutárního města Ostravy.

„Prázdninová uzavírka bude v místě, kde se křižují Mostní a Paskovská ulice. Nový kruháč, a pak hlavně takzvaná prodloužená Mostní, odkloní intenzivní dopravu, která trápí občany Hrabové. Nová skoro jeden a půl kilometru dlouhá silnice napojí Vratimov a Hrabovou přímo na dálnici z Ostravy do Frýdku- Místku. Budou se také budovat nové chodníky, cyklostezka, protihluková opatření, veřejné osvětlení, počítá se s terénními úpravami a výsadbou zeleně,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka a doplnil: „Jsme si vědomi toho, že výstavba kruháče v Hrabové částečně ovlivní trasu, která je využívaná kvůli opravě mostu u Hornbachu. Proto jsou práce naplánovány na prázdniny, kdy bývá doprava ve městě méně intenzivní. Kdybychom se stavbou kruhového objezdu čekali, až skončí uzavírka Rudné, tak prodlouženou Mostní nepostavíme nikdy.“

Ing. Jakub Unucka, MBA.

  • ODS
  • Kandidát na hejtmana ODS Moravskoslezského kraje
  • vicehejtman

S uzavírkami budou muset řidiči počítat v obou směrech. Řidiči budou moci projíždět ve směru z Ostravy do Vratimova, v opačném směru z Vratimova do Ostravy bude silnice k dispozici jen složkám integrovaného záchranného systému a městské hromadné dopravě.

Objížďka pro ostatní vozidla bude vyznačená a povede přes Řepiště a Paskov. Tato trasa povede i přes dálnici D56. „Řidiči si ale nebudou muset kvůli uzavírce kupovat dálniční známku. Převedená doprava totiž během objížďky nepodléhá zpoplatnění,“ vysvětlil náměstek Jakub Unucka. Objízdnou trasu budou využívat i řidiči, kteří budou cestovat mezi Ostravou a Paskovem po staré cestě, tedy po ulicích Rudé Armády a Paskovská. V tomto úseku bude úplná uzavírka v obou směrech.

„Celý projekt napojení na dálnici by měl být dokončený v září roku 2019. Stavba bude stát přes 133 miliony korun. Z evropských fondů a státního rozpočtu máme k dispozici 110 milionů. Moravskoslezský kraj na tento projekt vyčlenil přes 16 milionů korun, přispělo také Statutární město Ostrava, a to částkou 6,2 milionu. Jsem moc rád, že se nám letos podařilo získat tak velké prostředky na opravy silnic. Bude to sice řidiče stát zásobu trpělivosti během všech těch uzavírek v kraji, ale pak se nám zase bude dlouhou dobu cestovat pohodlně a příjemně. Získali jsme pro tento rok 1,3 miliardy. Chceme je všechny zvládnout profinancovat, byla by přece velká škoda takové prostředky nechat propadnout,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

22:30 Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

Místní sdružení Pirátské strany v Havlíčkově Brodě vyjadřuje podporu krokům zaměstnanců Psychiatrick…