V záplavách zbytečných slov o tom, co by mělo být, kdyby, považuji přístup prezidenta za hodný pozornosti. Poměrně dost lidí možná Miloše Zemana v oblibě nemá, ale bylo by dobré sledovat jeho výkony bez předpojatosti. Protože to byl on, kdo si sednul s rumunským ministrem energetiky a vysvětlil mu postoj českého státu k problémům, které má v této zemi ČEZ po znejistění investic do větrných parků. Dal tak významný signál a definoval postoj českého státu, který chce rozumné a nekonfliktní řešení přijatelné pro obě strany.
Byl to zase Miloš Zeman, kdo přiznal, že Česká republika vztahy s Rumunskem zanedbávala, byl to on, kdo se zúčastnil společného podnikatelského fóra a podpořil více než šest stovek českých firem, které v Rumunsku působí. To je ekonomická diplomacie, které se mnozí smáli a smějí, ale která má na konci pozitivní výsledky – vyšší obchodní výměnu, lepší vztahy, vzájemnou důvěru. A v případě potíží nějaké firmy na té nebo oné straně vytváří prostor pro jednání a řešení situace.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


