Senát Parlamentu České republiky

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.11.2012 17:31:26

Senátorský klub ČSSD bude prosazovat opatření pro zlepšení života občanů

Senátorský klub ČSSD bude prosazovat opatření pro zlepšení života občanů

Senátorský klub ČSSD bude v novém 9. funkčním období horní parlamentní komory reprezentovat 46 senátorů.

Taková většina v Senátu dává sociálnědemokratickým senátorům možnost zásadně ovlivňovat podobu přijímané legislativy.

Senátoři ČSSD budou nejen bedlivě dohlížet na kvalitu přijímaných předloh, ale iniciativnější budou rovněž při využívání zákonodárné iniciativy. Prostřednictvím té bude Senátorský klub ČSSD prosazovat programové priority sociální demokracie.

Již na příští schůzi na začátku prosince tak budou senátoři projednávat například senátní návrh zákona o majetkových přiznáních, kterou inicioval senátorský klub ČSSD.

„Chceme se zaměřit na zlepšení života občanů a podmínek pro správu obcí. Nasloucháme podnětům lidí a rovněž připomínkám obcí. Řada návrhů, které chceme prosadit, jsou nad stranickou politikou a jsou přijatelné napříč politickým spektrem, pěvně proto věřím, že se nám je podaří prosadit v Senátu a následně obhájit rovněž v Poslanecké sněmovně,“ řekl předseda Senátorského klubu ČSSD Petr Vícha.

Novelizace zákonů, kterou bude iniciovat Senátorský klub ČSSD, by se měla týkat například sběren kovů, které vykupují ukradené veřejné majetky, nebo umožní zamezit zneužívání sociálních dávek občanů majiteli ubytoven.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama