Senát Parlamentu České republiky

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22. 8. 2013 11:05:49 - pravice

Volby 2013

Dobrý den,je někdo schopný a hlavně ochotný odpovědět na jednoduché otázky?
1.Kdo bude platit předčasné volby(o sumě nechci spekulovat),proč si to nezaplatí naši úžasní politici sami,bez ohledu na stranickou příslušnost.
2.jakou máme záruku,že např.za rok nebudou další drahé volby,protože politikům už se nebude líbit politické rozložení sil
3.proč se vlastně volí na čtyřleté období,když po určité době si politici řeknou,že by chtěli aby se volilo tak,aby jim to zrovna vyhovovalo... Navrhoval bych změnit ústavu tak,aby vždy když opozice(ať už pravá,nebo levá) má dojem,že se chce dostat k moci,tak aby se vyhlásili nové volby.Občan už to zaplatí...

Odpověď

6. 9. 2013 14:04:13 - Senát Parlamentu České republiky

Dobrý den,

je zřejmé, že předčasné volby bagatelizujete. Předčasné volby nejsou pučem ani porušením našeho nejvyššího právního předpisu, tedy Ústavy ČR. To, že stát dospěl k předčasným volbám, je výsledek práce vládní koalice, která od počátku byla slepencem pravicově orientovaných stran a stran bez ideového zakotvení (VV, LIDEM). Dalším důvodem, jak sám jistě víte, byly velké problémy uvnitř ODS, v té době nejsilnější pravicové strany v zemi. Pokud se nepletu, od roku 1989 budou říjnové sněmovní volby prakticky první mimořádné volby v naší zemi. Období první republiky, kterou nepovažujeme za nedemokratické zřízení, nebo situace v západních zemích (nechci jmenovat Itálii, protože není typickým příkladem) nasvědčují tomu, že předčasné volby nejsou důkazem nestability země.

Výdaje za předčasné volby budou hrazeny ze státního rozpočtu, tedy z kapes daňových plátců, to dobře víte. Pokud chcete, aby volby platitli politici, řekněte kteří. Ti, kteří nebyli schopni dovládnout do řádných voleb? To ani nemůžete myslet vážně.

Přeju Vám i tak hezký den a hodně optimismu.