Adam Zábranský

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • sport
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.05.2021 8:36:00

Praha pronajme byt organizaci Baobab, která pomáhá lidem s duševním onemocněním

Praha pronajme byt organizaci Baobab, která pomáhá lidem s duševním onemocněním

Pražští radní schválili pronájem městského bytu pro organizaci Baobab, která se specializuje na pomoc lidem s duševním onemocněním. Byt poslouží jako tréninkový a budou ho užívat čtyři osoby.

 Bytová jednotka, jejíž pronájem schválili radní, bude využívána k tréninku samostatného bydlení čtyřech klientů Baobabu. S klienty spolupracují sociální pracovnicí, kteří za nimi budou pravidelně docházet a poskytovat jim intenzivní podporu.

„Organizace Baobab je zapojena do reformy psychiatrické péče, která si jako jeden z cílů stanovila dostat klienty z ústavů do standardního bydlení, kde je bude podporovat terénní sociální služba. Budeme dál pokračovat v poskytování městských bytů organizacím, které pomáhají lidem s duševním onemocněním skrze tréninkové bydlení, a stejně tak přímo lidem s duševním onemocněním, kteří zvládnou bydlet samostatně s pomocí terénní podpory sociálních pracovníků,“ uvedl radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Baobab pomáhá klientům s duševním onemocněním již více než dvacet let. Jednou z forem pomoci je právě tréninkové bydlení, v rámci kterého sociální pracovníci dochází za klienty a pomáhají jim se zvládáním každodenních úkonů, vařením, praním, nakupováním, hospodařením s financemi, komunikací s okolím atd. Sociální pracovníci své klienty učí samostatnosti, což jim ulehčuje návrat do běžného života, začlenění do komunity a připraví je na samostatné bydlení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama