Adam Zábranský

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • sport
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.04.2021 19:28:00

Praha pronajme byty pro klienty chráněného bydlení

Praha pronajme byty pro klienty chráněného bydlení

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona, o.p.s. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

 V pronajatých bytech budou žít klienti, kteří dosud žili v Chráněném bydlení Draháň, konkrétně ve Vile Jitka, kterou organizace Bona nemůže již dále užívat. Vzhledem k velikosti a dispozici obou bytů budou využívány více klienty sociální služby. Nájemní smlouvy budou uzavřeny na dobu neurčitou za cenu 100 Kč/m2.

„Praha dlouhodobě podporuje organizace zabývající se prospěšnou činností, a to například prostřednictvím pronájmu městských bytů. Systém chráněného bydlení podporuji jako krok k deinstitucionalizaci péče o duševně nemocné občany a občanky, který jim dává možnost získat samostatnost a za podpory sociálních pracovníků stabilizovat jejich bytovou i psychickou situaci,“ uvádí radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Pobytová služba chráněného bydlení je poskytována osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního znevýhodnění nebo chronického onemocnění (včetně duševních nemocí) a jejich situace tak vyžaduje pomoc jiné osoby. Pracovníci neziskové organizace připravují své klienty k budoucímu samostatnému bydlení, například s podporou terénní či ambulantní sociální služby. Cílem režimu chráněného bydlení je připravit klienty na začlenění do společnosti a pomoci jim osamostatnit se.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama