Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.06.2019 22:08:10

Je nutné najít správné kandidáty pro klíčové posty v EU

Je nutné najít správné kandidáty pro klíčové posty v EU

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v sobotu 8. června 2019 zúčastnil, spolu s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, 14. ročníku bezpečnostní konference GLOBSEC v Bratislavě.

Premiér Andrej Babiš v rámci cesty do Bratislavy nejprve vystoupil v panelové diskuze Forbes Global Under 30. Před začínajícími podnikateli mluvil o začátcích svého podnikání a představil ČR jako perspektivní trh pro investice. Český premiér se během návštěvy Bratislavy setkal s šéfredaktorem Forbes US panem Randallem Lanem a vydavateli Forbes pro ČR, Maďarsko a Slovensko Peterem Bareczem a Erikem Conradem.

Andrej Babiš jednal se svým slovenským protějškem Petrem Pellegrinim. Andrej Babiš jednal se svým slovenským protějškem Petrem Pellegrinim. „S premiérem Pellegrinim jsme diskutovali o vyjednávání postů v rámci Unie před Evropskou radou. Nyní ale není vhodné mluvit o konkrétních jménech,“ řekl po jednání se slovenským premiérem předseda vlády České republiky. Po společném jednání se oba premiéři přesunuli na zahájení panelové diskuzena téma Vize pro Evropu, věnované budoucnosti EU.

Předseda vlády České republiky hovořil na konferenci GLOBSEC  o společných evropských cílech. „Je nutné najít správné kandidáty pro klíčové posty v EU. Pro země V4 musí být nové obsazení unijních institucí geograficky spravedlivé,“ zhodnotil Andrej Babiš priority České republiky v rámci budoucnosti evropské politiky.

Konference GLOBSEC se zúčastnil například vyjednávač EU pro Brexit Michel Barnier, americký senátor Ron Johnson, srbský prezident Alexander Vučič, zakladatel magazínu Forbes Steven Forbes, jezdec Formule 1 Nico Rosberg, slovenský prezident Andrej Kiska a mnoho dalších hostů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama