Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.06.2018 17:25:00

Konkurenceschopnost EU zajistí pouze trvalá podpora výzkumu, vývoje a inovací

Konkurenceschopnost EU zajistí pouze trvalá podpora výzkumu, vývoje a inovací

Premiér Babiš jednal s komisařem Moedasem o investicích EU do výzkumu.

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 14. června 2018 setkal s eurokomisařem pro výzkum, vědu a inovace Carlosem Moedasem. Tématem schůzky byly investice do oblasti vědy v souvislosti s návrhem budoucího víceletého rozpočtu EU a program Horizon Europe.

Andrej Babiš ocenil, že Komise věnuje výzkumu, vývoji a inovacím v novém rozpočtu EU značnou pozornost. „Globalizace, digitalizace a mnoho dalších trendů rychle mění svět, společnost a ekonomiku. Výzkum, věda a inovace jsou stále důležitější a jejich dopad na evropské hospodářství je čím dál větší. Budoucí konkurenceschopnost EU ve světě bude zajištěna pouze trvalou podporou výzkumu, vývoje a inovací. Musíme mít jasnou strategii a vizi,“ uvedl po jednání předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Babiš s eurokomisařem Moedasem debatoval především o programu Horizon Europe, který Evropská komise představila minulý týden v rámci návrhů budoucího rozpočtu EU. Program se má stát nejdůležitějším nástrojem podpory výzkumu a má přispět k rozvoji evropských kapacit a schopností tak, aby byly mezinárodně konkurenceschopné. Česká vláda prosazuje, aby se Horizon Europe zaměřil na podporu zapojování účastníků z méně inovačně rozvinutých zemí, mezi které patří v rámci EU i ČR.

Kromě toho jednal premiér Babiš s komisařem Moedasem i o zapojení České republiky do Extreme Light Infrastructure a laserovém centru, které včera komisař navštívil v Dolních Břežanech.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout