Bc. Jan Pošvář

  • Piráti
  • Vysočina
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

11.02.2021 14:48:10 - rosmari

Nouzový stav

Když skončí nouzový stav, znamená to, že se vše vrátí k normálu? To znamená otevřou se školy, služby a pohostinství, obchody, nebudeme muset nosit roušky? Nebo co bude moci vláda zakázat/nařídit? A je vám jasné, že když nouzový stav neprodloužíte, to co se bude pak dít půjde i na Vaši hlavu? Asi pak nemůžete kritizovat vládu, když ta podle vyjádření jejích představitelů nebude moci situaci moci korigovat. Anebo může i mimo nouzový stav? Jak? A co vám vlastně brání v tom, prodloužení schválit, když to chtějí i hejtmani?

Odpověď

15.03.2021 16:41:12 - Bc. Jan Pošvář
 Dobrý den,

když skončí nouzový stav, rozhodne to, že přestanou platit všechny opatření. Dál bude platit třeba prodej přes internet podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Stejně tak mohou existovat zavedená omezení návštěvníků obchodů a přísná hygienická pravidla ve službách. Take neskončí povinné respirátory v MHD a v dálkové dopravě jako v Rakousku.

Nedávno jsme představili plán na zvládnutí pandemické krize v roce 2021 s názvem Za pět dvanáct  https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/ferove-reseni-krize-ZA-PET-DVANACT.html
S pozdravem

Jan Pošvář