Bc. Milan Kroupa

  • ANO 2011
  • Jablonec nad Nisou
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.09.2019 16:00:00

V otázce prodloužení a provozu tramvajové linky číslo 11 město koná

V otázce prodloužení a provozu tramvajové linky číslo 11 město koná

Reakce primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy na rozhovor s náměstkem libereckého primátora Jiřím Šolcem na portálu LibereckéZpravy.cz ze 17. září 2019

Odkaz na rozhovor s Jiřím Šolcem najdete ZDE.

Na programu zítřejšího zasedání Zastupitelstva města Jablonec nad Nisou jsou hned dva body o tramvajové lince číslo jedenáct. Bod 25, který se týká Smlouvy o finanční spolupráci ve veřejné drážní osobní dopravě pro rok 2019, a bod 28, který se týká financování rekonstrukce a prodloužení tramvajové trati mezi Jabloncem a Libercem.

Schválení obou bodů je nezbytné pro další fungování tramvajové linky číslo jedenáct i její prodloužení do centra Jablonce. Návrh financování rekonstrukce a prodloužení tramvajové trati musí analogicky schválit i liberecké zastupitelstvo. Liberečtí zastupitelé, na rozdíl od těch jabloneckých, ale dosud tento návrh na programu zastupitelstva neměli.

V úterý 10. září se na jabloneckém magistrátu konal kvůli výše uvedeným bodům seminář pro zastupitele a členy finančního výboru. Zúčastnil se ho také provozně technický ředitel DPMLJ Ludvík Lavička, který vysvětloval rozpočet celé investiční akce. Cílem semináře bylo předejít případným sporům na jednání jabloneckého zastupitelstva. Finanční výbor včera, tzn. 16. září, body týkající se tramvajové linky číslo jedenáct projednal, odsouhlasil a doporučil je předložit na zítřejším zastupitelstvu ke schválení.

V případě smlouvy o finanční spolupráci (bod 25) Jablonec v souladu s argumenty DPMLJ navrhuje stanovit příspěvek statutárního města Jablonec nad Nisou až na částku 19 751 000 Kč pro rok 2019. To je o bezmála 9 000 000 korun více než v roce 2018. Bod číslo 28 se týká příspěvku Jablonce na rekonstrukci a prodloužení tramvajové linky číslo jedenáct až do výše 55 000 000 korun, což je o dva miliony více, než je rozpočtovaná částka. Jablonec tedy vytvořil z preventivních důvodů i finanční rezervu.

Milan Kroupa
primátor statutárního města Jablonec nad Nisou

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama