Bc. Roman Hanák

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.02.2020 20:57:00

Jihomoravský kraj opraví most ve Velkých Němčicích

Jihomoravský kraj opraví most ve Velkých Němčicích

Jihomoravský kraj pokračuje v intenzivní snaze významně zlepšit kondici mostů na jižní Moravě. V květnu by proto chtěl začít opravovat most ve Velkých Němčicích, který již dosáhl VI. – tedy velmi špatného stavebního stavu.

Investiční záměr s odhadovanými náklady přibližně 17,3 milionu korun (bez DPH) dnes (24. února 2020) schválili krajští radní. „Zrekonstruujeme mostovku, mostní svršek a vybavení mostu. Při opravě bude zachována prefabrikovaná nosná konstrukce, která ale bude vyztužena spřaženou betonovou deskou. Zároveň budeme sanovat i spodní stavbu,“ popsal plánované práce náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Dalších 50 milionů korun na silnice pomůže rozjet tři nové stavby

Okružní křižovatka v Pohořelicích, dva zrekonstruované mosty v Pilském údolí u Boskovic nebo oprava silnice v ulici Brněnská v Blansku. To jsou tři nové silniční stavby, které chce kraj v letošním roce rozjet díky navýšení investičního příspěvku určeného na rekonstrukce komunikací o 50 milionů korun. O přifouknutí této části rozpočtu rozhodli na svém dnešním (24. února 2020) zasedání radní Jihomoravského kraje.

„Kromě tří výše zmíněných akcí peníze využijeme i na dofinancování rozestavěné druhé stavby projektu II/418 Újezd u Brna – Otnice. Původní rozpočet počítal s investičním příspěvkem ve výši 80 milionů korun. Teď máme k dispozici 130 milionů, což je výrazná změna,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že dalších 50 milionů má kraj přichystáno na neinvestiční opravy většího charakteru a zvláštních 45 milionů k tomu ještě na rekonstrukce a zabezpečení mostů. „Samozřejmě také intenzivně čerpáme finance z Integrovaného regionálního operačního programu, s jehož pomocí chceme letos zahajovat mimo jiné výstavbu obchvatu Čebína. A stále také čekáme, jestli vláda schválí příspěvek Státního fondu dopravní infrastruktury na opravy krajských silnic, jako tomu bylo v minulých letech. Dokonce připravujeme žádost o dotaci v rámci výzvy Bezpečnost silnic II. a III. tříd na výstavbu okružní křižovatky v Hevlíně. Doufáme, že uspějeme,“ uzavřel Hanák.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama