Bc. Roman Onderka, MBA

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.06.2010 12:36:04

Brno opět uspělo v čerpání EU fondů!

Brno opět uspělo v čerpání EU fondů!

Brněnské základní školy obdrží dotaci z EU ve výši 91 milionů korun

V rámci vypsané XVI. výzvy z operačního programu Životní prostředí bylo statutární město Brno úspěšné v získání dotace na projekty řešící zateplování veřejných budov. Město Brno plně využilo možnosti zmíněného operačního programu podat v jedné výzvě maximálně 3 žádosti na jednoho žadatele a bylo úspěšné. Tři projekty řešící zateplení devíti brněnských základních škol s celkovými náklady ve výši 228 mil. Kč získají dotaci 91 mil. Kč. Realizací projektu tak dojde nejenom k estetickému zhodnocení základních škol Bednářova, Heyrovského, Horní, Janouškova, Košinova, Masarova, Milénova, Novoměstská a Plovdivská, ale i k úspoře provozních nákladů a snížení emisí CO2.

Další projekt předložený statutárním městem Brnem v rámci vypsané XIV. výzvy pro podávání projektů byl také schválen. Jedná se o projekt „Rekonstrukce objektu Hlídka 4 - Středisko ekologické výchovy v parku Špilberk“. V případě tohoto projektu bude realizována přestavba zchátralého objektu umístěného v parku Špilberk při ulici Husova na centrum, které bude sloužit pro ekologickou výchovu zejména mladé generace. V tomto případě se dotace na celkových nákladech projektu (36 mil. Kč) bude podílet téměř 89 %.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama