Bc. Roman Onderka, MBA

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.04.2010 16:40:08

Město Brno stáhne vlajku na půl žerdi

Město Brno stáhne vlajku na půl žerdi

Dny smutku jsou vyhlášené na sobotu a neděli 17. – 18. dubna 2010.


Dny smutku vyhlášené na sobotu a neděli 17. – 18. dubna 2010 připomínající oběti letecké katastrofy, při které zahynul polský prezident Lech Kaczyński s chotí Mariou a dalšími polskými osobnostmi, si připomene také město Brno. Primátor města Brna Roman Onderka rozhodl o tom, že vlajka na Nové radnici bude po oba dny vyvěšena na půl žerdi. Primátor se na tom domluvil s prezidentem České republiky Václavem Klausem ještě před doporučením vlády při jeho pondělní návštěvě v Brně.

 

Lech Kaczyński navštívil Brno v květnu 2007 v souvislosti se summitem středoevropských prezidentů a bylo to vůbec poprvé v novodobé historii města, co polský prezident navštívil Brno.

 

„Osobně jsem se setkal s polským prezidentským párem v květnu 2007 při summitu prezidentů středoevropských zemí v Brně a stále mám v paměti jejich mimořádnou lidskost, srdečnost a také ryze upřímný zájem o dění v našem městě a celé České republice. Díky lidem, jako byli manželé Kaczyńští, jsou mezi Čechy a Poláky stále upevňovány těsné vazby vycházející z blízkých kořenů, historie i přátelských kontaktů,“ řekl primátor města Roman Onderka.

 

 

Kondolenční knihy

V souvislosti s polskou tragédií mohou občané města zároveň podepsat tzv. listy kondolenční knihy, které jsou v budově Konzulátu Polska v Brně na ul. Koliště 13.

 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama