Bc. Roman Onderka, MBA

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.07.2021 16:17:00

Na covid nesmí doplácet zaměstnanci

Na covid nesmí doplácet zaměstnanci

Komentář na facebookovém profilu k akci Férová práce

 Akce "Férová práce" konečně rozproudila debatu o dodržování zákoníku práce. Ptáte se nás, jaké jsou dosavadní předběžné výsledky. Takže tady to je: během dosavadních 144 kontrol zaznamenali inspektoři práce téměř stovku podezření na porušování zákona! To je skoro 2/3 všech kontrolovaných firem!

Kontroloři se nejčastěji setkávají s porušováním pracovně-právních předpisů jako například chybějící rozvrh směn nebo evidence pracovní doby a jejího dodržování. Zaznamenali také podezření na nelegální zaměstnávání nebo porušování bezpečnosti práce.

Jana Maláčová se bude i nadále namátkově účastnit některých kontrol. Jak řekla i novinářům, nenechá se zastrašit. Další kontroly se účastní už ve čtvrtek.

Dlouhodobě říkáme, že na covid nesmí doplácet zaměstnanci. A je jedno, jestli to má být z daní, nebo proto, že za svou práci nedostanou řádně zaplaceno. Prostě svoje slovo držíme. Bojujeme za vás!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama