Bc. Roman Onderka, MBA

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.06.2010 10:00:00

Obnova vily Tugendhat má první čtvrtinu prací za sebou

Obnova vily Tugendhat má první čtvrtinu prací za sebou

Památková obnova vily Tugendhat má v červnu letošního roku první čtvrtinu rekonstrukčních prací za sebou.

Celková investice ve výši 156 mil. Kč byla zahájena v únoru 2010, přičemž na sklonku měsíce května podepsali primátor města Brna Roman Onderka a ministr kultury Václav Riedlbauch smlouvu o spolufinancování rekonstrukce z evropských dotací. V současné době započaly práce zaměřené na mapování a revizi stávajících rozvodů silnoproudu a jejich částečná demontáž v kotelně, koksovně a skladu zahradního nábytku. Dále byla provedena demontáž svítidel, zásuvek a vypínačů ve všech třech podlažích.

 V rámci mezinárodní restaurátorské kampaně v březnu 2010 byl variantně naznačen způsob technologické obnovy vnějších omítek. Konkrétní metoda, zahrnující místa s různým stupněm poškození, je v současnosti ověřována fakultou restaurování Univerzity Pardubice.

 „Všichni pevně věříme, že záměr města Brna vytvořit z vily Tugendhat opravdový architektonický skvost uprostřed Brna se daří naplňovat, a že již v brzké době se práce posunout vpřed natolik, abychom se již mohli dívat pod pokličku řemeslníků a tvůrců této ojedinělé restaurátorské obnově,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama