Bc. Roman Onderka, MBA

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.04.2010 11:11:00

Oživujeme zanedbanou část města

Oživujeme zanedbanou část města

V Brně vznikne Kreativní centrum - první v ČR.

Když se v Brně řekne ulice Bratislavská, Francouzská nebo Cejl, většina lidí si představí zanedbané území či poničené fasády, ale málokoho napadne, že toto území se začíná postupně oživovat a rozvíjet. Když jsme v radě města před několika měsíci připravovali projekt tzv. Integrovaného plánu rozvoje města v problémové oblasti (IPRM), byli tací, kteří jen kritizovali, že mrháme finančními prostředky. Současnost je však jiná. Město ve spolupráci s fondy Evropské unie opraví v této lokalitě 11 bytových domů a tímto krokem postupně zlepšíme tvář centrální části města. Už nyní zde sídlí několik desítek firem či institucí, stěhují se sem noví nájemníci, přibývá nových malých obchodů.

Další novinkou, kterou jsme odsouhlasili v radě města, je vznik tzv. Kreativního centra Brno, které bude sídlit na ul. Bratislavská 68 a nabídne své zrekonstruované prostory za peníze z EU pro širokou veřejnost. Budou zde probíhat vzdělávací programy, workshopy, uplatnění zde najdou začínající umělci, architekti či podnikatelé v kreativním průmyslu… Ale hlavně půjde o další krok k oživení zanedbané oblasti a opravy brownfieldu na Bratislavské. Myšlenkou jsme se inspirovali ve světě (u nás žádné kreativní centrum není), kde jsou podobná zařízení běžnou součástí městské strategie oživování veřejného prostoru. V nejbližší době proto budeme hledat zahraničního experta, který se realizací kreativních center v Evropě zabývá.

Je zřejmé, že Kreativní centrum města Brna bude v podobné situaci jako svého času Divadlo Radost, tedy bude si muset najít své postavení a své příznivce. Ale nemám obavu z toho, že by nemělo stejný úspěch jako Radost a už nyní je více než jasné, že lokalita Bratislavská a Cejl má jednu historickou kapitolu za sebou a nyní už jí čeká oživení a nová budoucnost. Vždyť je to pouze jeden kilometr od samotného centra Brna.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama