Bc. Tomáš Popek

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.10.2011 22:42:03 - Eva K.

Mladý člověk v ČSSD není nic nepřirozeného

Pane Popku, proč jde mladý člověk do ČSSD, tomu já tedy nerozumím. Copak Vám nešla škola?

Odpověď

26.01.2012 11:21:22 - Bc. Tomáš Popek
 Dotaz je důsledkem českého paradoxu. Zde dostává logika na frak. Máme třeba pravicové zelené, což je jev nevídaný. Podívám-li se na to z pohledu voliče, na západě mladí lidé preferují levici. Chudý student či čerstvý absolvent si spočítá, že pro start do života se mu pomocná ruka státu hodí. Jakmile se stát nepotřebuje, začne volit pravici. Je to naprosto logické.
U nás se mladí o politiku prakticky nezajímají a většinou jen bez přemýšlení papouškují, co jim naservírovala média. Znám řadu hrdých pravičáků s plnou hubou zodpovědnosti, co druhým nadávají do socek. Když pak pátráte, kde vzali na to pivo, co pijí, tak zjistíte, že peníze dostali od maminky nebo jako dávku v nezaměstnanosti, protože si nejsou schopni ani s titulem sehnat práci. On totiž samotný titul ještě neznamená, že je člověk předurčený k úspěchu. Navíc v dnešní době se si ho můře koupit kdejaký blbec.
Asi se budete divit, ale v sociální demokracii nejsou jen blbci. Neříkám, že tam taky nejsou, ale naleznete zde řadu vzdělaných lidí, kteří jsou kompetentní spravovat obce, kraje či stát. Na kandidátce je vždy spousta jmen, zaleží jen na voličích, koho si vyberou. Pokud jen hodí lístek do urny a volí tak ty staré tváře v čele. Pak ale nadávají neprávem, jak jsou všichni politici špatní. Nesmí si nechat vnutit lidi, co jim naservírují političtí funkcionáři. Bez větší aktivity voličů se nikdy nic nezmění.
Na sociální demokracii je sympatická pestrost proudů a myšlenek. V posledních letech si i sama způsobila nálepku strany důchodců a sociálních dávek, které se musí urychleně zbavit.  Bohužel jí to zatím moc nejde.