Bc. Zuzana Kailová

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.09.2016 4:30:00

Návrh vyčlenit z veřejné služby zvlášť zranitelné osoby neprošel

Návrh vyčlenit z veřejné služby zvlášť zranitelné osoby neprošel

Poslanecká sněmovna v rámci projednávání senátního návrhu zákona zavádějícímu do praxe opět institut veřejné služby, kterou nabízí obce a města dlouhodobě nezaměstnaným, neschválila pozměňovací návrh Zuzany Kailové.

Ten z povinnosti vykonávat veřejnou službu vyčleňoval zvlášť zranitelné osoby nebo skupiny obyvatel, například občany starší 55 let a nezaměstnané pobírající invalidní důchod druhého a třetího stupně.

Z důvodu nepřijetí pozměňovacího návrhu Zuzany Kailové poslanci sociální demokracie nepodpořili zákon jako celek. „Jsme přesvědčeni, že některé skupiny obyvatel mají být vyčleněny z povinnosti vykonávat veřejnou službu. Neumíme si představit, že člověk, který celý život pracoval, na sklonku své kariéry přijde o zaměstnání a dostane se do evidence úřadu práce, bude nucen nastoupit veřejnou službu. S tím zásadně nesouhlasíme,“ vysvětlila poslankyně Kailová.

Na plénu Sněmovny tento pozměňovací návrh nepodpořili s pravicovou opozicí poslanci hnutí ANO. „V mediálních vyjádřeních předseda hnutí ANO Babiš napadá sociální demokracii, že vytváří koalici s Kalouskem. A právě tohle hlasování bylo obrazem toho, jak je to ve skutečnosti,“ uzavřela Zuzana Kailová.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama