Česká pirátská strana

Internet je naše moře!
  • Piráti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.07.2021 16:35:00

Nejvyšší čas začít brát ochranu krajiny vážně

Nejvyšší čas začít brát ochranu krajiny vážně

Na první pohled to tak možná nevypadá. Faktem ale je, že necitlivé zacházení s půdou, pěstování stále stejných plodin na velkých lánech a masivní hnojení vede k tomu, že úrodné země rychle ubývá.

 Půda eroduje, není schopna zadržovat vodu v krajině. Zbytky hnojiv neznečišťují jen spodní vodu, ale i tu v řekách a rybnících. Kvůli našemu chování přicházíme o řadu živočišných i rostlinných druhů.

V lesích vítězí okamžitý zisk nad dlouhodobou rozvahou a hodnotou přírody. Jsou stále velmi zranitelné. A zdaleka nejde jen o kůrovcovou kalamitu.

Proto přicházíme s plánem, jak krajinu ochránit. Chceme podporovat menší farmáře, místo dotování obřích agromolochů. Nastavit jasná pravidla pro lesní hospodářství. Zlepšit hospodaření s odpady. A také se soustředit na moderní zdroje obnovitelné energie. Místo spalování uhlí.

Krajinu máme jen jednu. A žít tu budou lidé i po nás. Nenechme si ji zničit.

Víme, jak to zvládnout. Více ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama