Česká pirátská strana

Internet je naše moře!
  • Piráti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.05.2018 22:09:00

Peksa Babiše neurazil, Piráti vydali kuchařku k zahraničním jednáním

Peksa Babiše neurazil, Piráti vydali kuchařku k zahraničním jednáním

Mandátový a imunitní výbor dnes jednomyslně zamítl stížnost premiéra v demisi Andreje Babiše na místopředsedu Pirátů Mikuláše Peksu.

 Babiš Peksovi vytýkal, že o něm měl ve Švédsku mluvit jako o trestně stíhaném premiérovi a kritizovat zdejší rozkrádání dotací. „Nejde podle mě o urážku, pokud to takto vůbec zaznělo,” říká poslanec Jakub Michálek, který je členem výboru.

Výbor vyzval poslance, aby se v zahraničí zdrželi politicky nevhodných výroků. Pro toto druhé usnesení však Piráti nehlasovali. „Je nám nyní dosti nejasné, zda bude zakázáno mluvit také o střetu zájmů premiéra v demisi,” dodal Michálek.

„Současná vláda reprezentuje Českou republiku při jednáních o dotacích z evropského rozpočtu, přestože její předseda je trestně stíhán za dotační podvod. Tato skutečnost poškozuje zájmy České republiky a nelze ji pomíjet a zamlčovat. Pro všechny případy jsme proto s Piráti připravili kuchařku, která shrnuje seznam v zahraničí zaručeně povolených výroků,” doplňuje místopředseda a expert Pirátů na zahraniční politiku Mikuláš Peksa, na kterého Babiš podal stížnost za výroky za Švédska.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout