Česká pirátská strana

Internet je naše moře!
  • Piráti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2018 19:13:00

Piráti připravují ve spolupráci s experty legislativu k sociálnímu bydlení

Piráti připravují ve spolupráci s experty legislativu k sociálnímu bydlení

Piráti pořádali odborný seminář na téma: Dostupné bydlení. Během tří tématických bloků se přítomní politici a experti věnují problémům bytové politiky, zákonu o sociálním bydlení a v neposlední řadě bytové výstavbě a územnímu rozvoji.

Setkání zastřešuje pirátská poslankyně Olga Richterová, která je místopředsedkyní Výboru pro sociální politiku a šéf Pirátů Ivan Bartoš, který je předsedou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Smyslem dnešního mezirezortního setkání je nalézt základní parametry pro návrh zákona o sociálním bydlení.

„Probíhá již druhé setkání, tentokrát zaměřené na praxi a konkrétní legislativní návrhy. Dnes projednávané téma má velký společenský dopad, a to jak ve velkých městech, tak v malých obcí. A i když označení sociální bydlení může svádět k tomu, že se jedná o okrajový jev, týká se zejména mnoha mladých rodin. A to i těch, v nichž oba rodiče pracují,” komentoval téma Ivan Bartoš, který moderoval dopolední blok a problematikou se zabývá v Podvýboru pro bytovou politiku. Dopoledne zazněly příspěvky pirátského starosty obce Vír Ladislava Stalmacha a Petra Halady, starosty Kamýku nad Vltavou. Obě obce jsou v současnosti zapojené do programů v oblasti sociálního bydlení.

Odpolední blok věnovaný zákonu o sociálním bydlení moderuje poslankyně Olga Richterová. Ta upozornila na nutnost se bydlením zabývat a přijmout komplexní legislativu: „Rozevírají se sociální nůžky, zejména mezi centrem a periferií. Proto je třeba situaci dlouhodobě řešit, a to nelze bez shody a podpory zúčastněných stran. Jedině tak budeme mít naději, že návrh projde Vládou ČR a Sněmovnou ČR.”

Závěrečnou část setkání povede Vít Šimral, garant Pirátů pro programový bod právo a sociální věci. Diskuze se bude týkat bytové výstavby a územního rozvoje, ke kterým patří i dojíždění za prací nebo ekologická výstavba. K tématu se vyjádří i celá řada zástupců architektů a projektantů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout