Česká pirátská strana

Internet je naše moře!
  • Piráti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,96. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.04.2019 18:44:00

V otázce bezpečnosti podpoříme otevřené technologie

V otázce bezpečnosti podpoříme otevřené technologie

Komentář na facebookovém profilu k společné evropské obranné politice

 Evropa potřebuje efektivně spolupracovat v rámci své obranné politiky. Ukazuje se totiž, že když Evropa vzájemně spolupracuje, dokáže být na poli bezpečnosti velmi úspěšná. Podpoříme proto investice do otevřených technologií, které dostatečně zajistí kyberbezpečnost. Posílíme také vnější hranice a podpoříme kroky vedoucí k dalšímu prohlubování společné evropské obranné politiky.

Efektivita vzájemné spolupráce se projevila při ochraně společných hranic. Od roku 2015 se povedlo snížit nelegální překročení hranic o 90 % a my podporujeme modernizaci ochrany evropských hranic.

V otázce bezpečnosti také podpoříme otevřené technologie. Zavedeme povinnost, aby funkcionalita kritické infrastruktury byla postavena na otevřených technologiích. Budeme proto usilovat o zavedení více programů jako Bug Bounty a navýšíme celkovou výši odměn (v Bug Bounty jsou momentálně 2 miliony eur). V neposlední řadě také podpoříme Evropský obranný fond i struktury PESCO.

Evropa potřebuje Piráty! Již v květnu společně rozhodneme o tom, jak bude znít český hlas v Evropě a jakou budoucností se budeme ubírat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout