David Bartas

  • Svobodní
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.04.2015 5:29:00

Vstup do selhávajícího projektu eurozóny nemá v ČR podporu

Vstup do selhávajícího projektu eurozóny nemá v ČR podporu

Miloš Zeman chce svou iniciativu za přijetí eura v České republice prosazovat jmenováním eurooptimistických členů bankovní rady ČNB.

Nejnověji se také rozhodl, že bude občany přesvědčovat o tom, že euro je dobré. K tomu chce zapojit i Babiše. Vstřícný, nekritický přístup k nutnosti a samospasitelnosti evropské integrace je hazardem s úsporami českých občanů.

Přijetí eura znamená, po institucionálních změnách schválených v dluhové krizi eurozóny, okamžité přijetí garancí za dluhy dalších členů této měnové unie. Spolku, který v současném složení bojuje o přežití a jehož nákladný boj stál již stovky miliard eur. Prezident Zeman jde svou arogantní a aktivistickou politikou proti zájmům a názorům svých voličů. Podobně jedná ČSSD, která také přijetí eura dlouhodobě podporuje.

Drtivá většina občanů rizika přijetí eura cítí, a tak je jeho podpora u nás na bodě mrazu. Poslední průzkum společnosti Ipsos ukázal, že 85 % občanů si přijetí eura nepřeje. Podobný údaj (87 %) byl zjištěn i při průzkumu v roce 2013. Důvěru v korunu tak nepodlomili ani intervence ČNB, která záměrně kurz koruny vůči euru oslabuje.

Eurooptimisté už od první záchrany Řecka v roce 2010 tvrdí, že jejich poslední krok krizi vyřešil. Pak následovaly další a další záchrany Řecka i dalších států. Vývoj dává za pravdu euroskeptikům. Euro je politický projekt a potvrdilo se, že ekonomicky není bez obrovských nákladů životaschopný.

Občané by neměli volit politiky, kteří se stále znemožňují neochvějnou podporou selhávajícího projektu eurozóny.  V opačném případě reálně hrozí, že euro u nás bude zavedeno i proti jejich vůli.

David Bartas,
člen ReV Svobodných a asistent Petra Macha

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama