Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,64. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.04.2021 15:09:00

Dovolenou vám v práci nařídit můžou, ale 14 dní předem

Dovolenou vám v práci nařídit můžou, ale 14 dní předem

Komentář na facebookovém profilu k nařízení dovolené zaměstnavatelem

 Dostala se ke mně diskuse, kde popisuje jeden pán, jak mu šéf nařídil dovolenou ze dne na den, že prý může, podle nových směrnic… To jako vážně? Já když tohle čtu, tak vidím oranžově! Pořád platí zákoník práce! Dovedete si představit, že bychom ho zrušili a nechali všechno na dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem? No to by to dopadlo.

Zaměstnanec je pořád tou slabší stranou a má právo na ochranu. Na dobré pracovní podmínky, na přestávky v práci, na odpočinek a zaslouženou dovolenou. A také na mzdu, která je k žití, ne k přežití. O rušení zaručené mzdy, velikém snu pravice, nechci ani slyšet!

V koronakrizi jsme se za ČSSD jako jediní starali o to, aby lidem práce zůstala. To zařídil náš Antivirus, který ochránil 1 milion pracovních míst. Pro všechny budoucí krize máme připravený kurzarbeit, stačí ho jen schválit. Ale sociální demokracie tu bude vždycky hlavně proto, aby si šéf nemohl člověka jen tak namazat na chleba.

Mimochodem, v práci vám dovolenou nařídit můžou, ale 14 dní předem. Ze dne na den jen s vaším souhlasem. A když už jsme u té dovolené, měla by být 5 týdnů, nemyslíte?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama