Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.03.2021 13:16:00

Na odměny v sociálních službách jsme vyčlenili téměř 5,7 miliardy

Na odměny v sociálních službách jsme vyčlenili téměř 5,7 miliardy

Komentář na facebookovém profilu k odměnám pro všechny pracovníky sociálních služeb

 S kým se koronavirus vůbec nepáře, jsou zaměstnanci v sociálních službách. 117 000 lidí. Za mimořádné nasazení jim náleží odměny, o kterých budeme jednat v pondělí na vládě.

Letos jsme na odměny vyčlenili téměř 5,7 miliard Kč. A týkat se budou všech, kteří pracují v sociálních službách, tedy i kuchařů, řidičů, údržbářů atd. Nezapomínáme ani na sociální pracovníky na obcích, krajích a OSPOD. Dotace vyhlásíme co nejdříve, aby zaměstnanci dostali peníze ve výplatě za duben. Další peníze budou určeny na provoz sociálních služeb, které mají kvůli koronakrizi mimořádné výdaje.

A co zdravotníci v sociálních službách? Dosud mělo jejich odměny na starost Ministerstvo zdravotnictví, ale najednou dává od zdravotních sester ruce pryč. To se mi nelíbí. Takže odměny zařídíme i pro ně.

Kvalitu poskytování sociálních služeb musíme i nadále udržet a motivovat ty, kteří v nich pracují!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama