Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.09.2021 12:28:00

O minimálně mzdě se bude rozhodovat až v říjnu

O minimálně mzdě se bude rozhodovat až v říjnu

Komentář na facebookovém profilu k jednání vlády

Z vlády nemám dobré zprávy. Za ČSSD jsme hlasovali proti návrhu státního rozpočtu, protože nejsme spokojeni se zvýšením platů zaměstnanců státu, které navrhlo hnutí ANO. Zvýšení jen o 1400 místo 3000 zdaleka nepokryje ani inflaci! My v ČSSD po volbách ty 3000 Kč ale prosadíme, protože hasiči, policisté, zdravotníci, vojáci, učitelé, pečovatelky a další zaměstnanci státu si to zaslouží! Mimochodem, navýšení o 3000 si zaslouží také úředníci, hlavně na přepážkách či v terénu, ať už pracují na úřadech práce, inspektorátu práce či správě sociálního zabezpečení. Jejich pracovní nasazení nesmí zůstat bez odezvy! Moc si jich vážím, protože drželi stát během pandemie v chodu!

A jak dopadlo jednání o zvýšení minimální mzdy? Tak o tom nechce hnutí ANO ani slyšet! Pan premiér odmítl zařadit návrh na jednání vlády. Nevím, jak to chápete vy, ale podle mě jasně ukázal, že je na straně firem, a nikoli pracujících lidí! O minimálně mzdě se tedy bude rozhodovat až v říjnu a jestli chtějí prodavačky, řidiči, skladníci, dělníci, uklízečky a další od ledna vyšší mzdy, musí volit ČSSD!

Sečteno, podtrženo – sociální demokracie kope za všechny nízkopříjmové pracující, ať už ze soukromé nebo z veřejné sféry.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama