Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.05.2021 20:45:00

Obchodníci s chudobou už by si ani neškrtli

Obchodníci s chudobou už by si ani neškrtli

Komentář na facebookovém profilu k návrhu na založení Státního fondu pro dostupné bydlení

 Bydlení je u nás extrémně drahá věc. Pronajímat byt se prostě vyplatí.

Ne všichni majitelé nemovitostí ale chtějí primárně vydělat. Naopak, spousta pomáhá ostatním. Viděli jste reportáž ČT “Majitel klíčů?” Kardiolog z Prahy skupuje byty a pronajímá je lidem, kteří si nemohou přemrštěné nájmy dovolit. A není jediný. Díky férovým cenám tito lidé nastavují férové podmínky.

To chceme za ČSSD zavést ve velkém! S tím, že “majitelem klíčů” by byl i stát. A tohle s tím souvisí: Chtěla bych, aby vznikl Státní fond pro třetí důchodový pilíř. V tom by se lidem spořícím na důchod, zhodnocovaly peníze díky vyššímu úroku, než je inflace, a dokážu si představit, že by tenhle fond mohl pomoci ještě jinde...

Třeba právě u bydlení! Moje představa je tzv. Státní fond pro dostupné bydlení, díky kterému by stát mohl skupovat byty a pronajímat je například seniorům, samoživitelkám, mladým rodinám s dětmi, nebo i státním zaměstnancům, jako jsou třeba hasiči, policisté, zdravotní sestry nebo učitelé, za normální ceny. A obchodníci s chudobou? Ti už by si ani neškrtli.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama