Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.

  • Trikolóra
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.11.2020 22:32:00

Snižování daní

Snižování daní

Lidé mají raději více peněz, než by je jako daně dávali státu.

Poslaneckou sněmovnou zrušená superhrubá mzda byla způsob stanovení daňového základu daně z příjmů. Díky superhrubé mzdě věděl zaměstnanec, co stojí svého zaměstnavatele, včetně celého sociálního a zdravotního pojištění. Lepší by bylo nerušit superhrubou mzdu, ale hrubou a superhrubou mzdu přejmenovat na hrubou za současného snížení daňové sazby. Mzdové náklady zaměstnance by byly celé obsaženy v jeho hrubé (superhrubé) mzdě a navíc by si polepšil při výpočtu důchodu vypočítávaného z hrubé mzdy.

Snižování daní je fajn, ale správným cílem rozpočtové politiky je vyrovnaný rozpočet příjmů a výdajů. Takže ještě je nutné ušetřit řadu miliard – snížit počet ministerstev alespoň o tři, 14 krajů nahradit dvěma zeměmi (Čechy a Morava se Slezskem), zrušit nákupy od zahraničních zbrojařů. Nesmíme se dostat na řeckou rozpočtovou cestu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama