Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc.

  • Plzeňský kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,64. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

21.12.2016 21:56:31 - Willgis

Konkrétní dotaz

Paní senátorko, co udělala vaše strana dosud pro bezpečnost občanů, která je neřešenými hrozbami tak silně ohrožena ? Prosím o konkrétní odpověď, nikoliv o nanicovaté politické fráze a omílané floskule, kterými nás zásobují představitelé vaší strany den co den. Už se to nedá poslouchat. Předpokliádám, že Vám, jako lékařce je jistě tato oblast blízká. Děkuji za odpověď

Odpověď

06.01.2017 13:48:04 - Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc.
 

„Naše strana“, tj. ČSSD, která je vedoucí složkou v koaliční vládě, činí různá opatření, o kterých jsme všichni informování pomocí sdělovacích prostředků takřka dnes a denně. Řada těchto opatření je jistě tzv.tajných, neboť s jejich zveřejněním by bylo současně vydáno „upozornění“, čeho se mají případní záškodníci vyvarova anebo zneužít. Jistě chápete, že je vyloučené poskytovat 100% ochranu. Toto netvrdí nikdo na světě.

Podle mých informací zejména z TV 24 a z denního tisku neexistuje stát, který by na všechny záškodníky vyzrál a svoje obyvatele dokonale chránil. Za vzor je uváděn Izrael, ale přes všechna opatření se tam stále dějí nějaké nečekané útoky, což odnášejí nevinní občané na ulicích, v autobusech atd. Většinou jde o působení demagogů, kteří prostě v rámci své víry anebo psychického onemocnění mají vůli zabíjet a zabíjet, dokonce i sebe a možná i své blízké. Doufají v posmrtný život anebo jde jen o výraz jejich stupňující se nespokojenosti a nenávisti.

Při Vašem dotazu jste asi měl na mysli, jak se pak bojuje lékařům za každý život a jeho kvalitu ? Ano, jde o těžký rozpor, ale na to nemohu myslet. Chci pomáhat lidem stále, v rámci své náročné profese. Každý lékař je však také do jisté míry politikem, neboť mu musí jít o důvěru svého pacienta, pokud má být diagnostika i léčení úspěšné. Na to si nemohu stěžovat, nepochybně důvěry občanů požívám,  a tak je asi správné, že působím i v politice jako takové. Jde o časově i nervově náročnou práci, ale když na to má někdo předpoklady, tak proč by to neměl dělat ? Nakonec takovou možnost má každý : být členem politické strany nebo hnutí a tam jej navrhnou na kandidátku….Vím, že to nezáleží jen na něm, zda uspěje, ale za pokus to stojí….

Já jsem k tomu kdysi vyzvána ( v r.1994), kdy byla ČSSD velmi slabá a v opozici. A ani jsem se nenadála, a byla jsem na kandidátce do PS PČR. Těžko jsem se loučila s mojí dosavadní úspěšnou odbornou prací v nemocnici. Ale dá se to skloubit, a dokonce tím  našemu zdravotnictví a našim občanům prospět.

Program a činy v rámci ČSSD jsou mi nejbližší, proto jsem 22 let členkou této strany. A skutečnost, že jsem volby vždy vyhrála ( s výjimkou roku 2004, kdy byl mým protikandidátem tehdejší primátor města Plzně (ODS), který se procházel při povodních v holínkách po městě a přitom rozdával finanční odměny svému krizovému štábu ještě během zmíněných povodní), mě velmi těší. Každé takové volby považuji za jakési referendum. Občané tak dávají najevo, jak si váží mojí práce, a to  jak ve zdravotnictví, tak ve veřejném životě.

Pokud máte zájem, můžeme se někdy někde sejít a o věcech podiskutovat.

S pozdravem                Milada Emmerová