Edvard Kožušník

Svět není ani černý ani bílý
  • ODS
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 1. 2021 17:38:40

Zavedeme očkovací pasy?

Zavedeme očkovací pasy?

„Váš cestovní očkovací průkaz, prosím…“ I tak by se vás mohli ptát na státních hranicích. Očkovací cestovní pasy se staly tématem minulého týdne. Je to další téma, které rozděluje českou společnost přesně na polovinu.

Alespoň podle hlasování na Twitteru.


Ti, co nesouhlasí, budou zřejmě vinit také Brusel. A přitom tomu tak není. Toto téma je krásným příkladem, jak takové „bruselské příkazy a regulace“ vznikají. S myšlenkou a návrhem přišel řecký premiér Kyriakos Mitsotakis a hned se k němu připojili zástupci dalších států jako Dánsko, Kypr, Polsko, Belgie, Estonsko, Španělsko. Tedy ne Brusel a Evropská komise. Německo v tomto případě stojí na druhé straně barikády. Staví se k návrhu očkovacích pasů skepticky, protože by se jednalo o diskriminační opatření, které omezí volný pohyb osob. Česko se veřejně nevyjádřilo.

Brusel je vykonavatelem dohod všech států. Když se ale poté dohoda některému politikovi, u které sám byl, nelíbí, tak spílá na Brusel. Když se dohoda hodí, tak on je samozřejmě tím, který to v Bruselu zařídil. Může vzniknout i patová situace, kdy se prostě národní lídři v Bruselu nedohodnou. Otázka zůstane nevyřešená. A přesně tak to bylo s očkovacími průkazy.

Závěr summitu předsedů vlád úřednicky konstatuje: „Lídři (rozuměj Babiš, Merklová, Macron atd.) se dohodli, že budou pracovat na standardizované a interoperabilní formě dokladu o očkování pro lékařské účely. Lídři později určí, za jakých okolností by tyto očkovací průkazy mohly být použity.”

Očkovací cestovní pasy jsou u ledu, alespoň prozatím.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama