František Kopřiva

Profil není spravován mnou. Dotazy můžete psát mailem.
  • Piráti
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 1. 2020 9:10:00

Manželství pro všechny podporují dvě třetiny Čechů

Manželství pro všechny podporují dvě třetiny Čechů

Pod záštitou pirátského poslance Františka Kopřivy ve Sněmovně vystoupila iniciativa Jsme fér, která usiluje o rovné manželství pro všechny.

 Spolu s předsedou iniciativy Czeslawem Walkem promluvili na konferenci i zástupci výzkumných agentur a dalších čtyř sněmovních stran.

Podle agentury Median podporuje 67 procent Čechů a Češek myšlenku, aby mohli gayové a lesby vstoupit do manželství a podíl těchto lidí se navíc průběžně zvyšuje. Zástupce společnosti Open For Business vyčíslil, na základě výzkumu v zemích, které právo LGBT na sňatek uzákonily, okamžitý finanční přínos na 2,7 miliardy korun. Bezpečné prostředí a odstranění zbytečné administrativy, které přispívá k vyšší pracovní výkonnosti, inovacím a řádnému placení daní, vyzdvihl za zaměstnavatele i zástupce společnosti IBM Štěpán Lukeš.

„Jsme v paradoxní situaci, kdy většina společnosti návrh podporuje, ale Sněmovna se dosud nedostala ani k hlasování. Je to dnes již 590 dní od předložení návrhu zákona. V prvním čtení se o našem návrhu jednalo dvakrát po čtyřech hodinách, ale kvůli obstrukcím oponentů se ani nedostalo na hlasování. Nyní je to již téměř rok od posledního jednání. Tím se mimo jiné podporuje obecný stereotyp, že zákonodárci nepracují. Jsem rád, že předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se v prosinci na sociálních sítích vyjádřil k návrhu kladně a doufám, že se v průběhu tohoto roku dostaneme alespoň k hlasování. Piráti jsou jednoznačně pro to návrh co nejrychleji projednat,“ vyjádřil své přání Kopřiva.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama