František Kopřiva

Profil není spravován mnou. Dotazy můžete psát mailem.
  • Piráti
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.05.2021 16:27:00

Všechny rodiny by měly mít stejná práva, povinnosti a ochranu

Všechny rodiny by měly mít stejná práva, povinnosti a ochranu

Poslanecká sněmovna na mimořádné schůzi posunula do 2. čtení novelu občanského zákoníku, která by umožňovala uzavírat manželství stejnopohlavním párům.

 Novelu zákona, která už více než dva a půl roku čelila ve sněmovně obstrukcím, Piráti podpořili hlasy svých poslanců. Návrh nyní putuje k projednání na výborech. Protože však Sněmovna rovněž odhlasovala prodloužení projednávání na výborech ze 60 na 80 dnů, hrozí, že se návrh nestihne projednat v tomto volebním období.

„Náš návrh ničí práva neomezí, pouze chceme umožnit uzavírat manželství všem párům. Věřím, že všechny rodiny bez rozdílu by měly mít stejná práva, povinnosti a ochranu od státu,“ poznamenal František Kopřiva, předkladatel zákona.

„Cílem dnešní schůze bylo, aby se Sněmovna postavila k tomuto tématu čelem a poslanci vyjádřilli svůj názor hlasováním. Mám pochopitelně radost, že návrh prošel dál. Bohužel vzhledem k prodloužení lhůty pro projednávání ve výborech snižuje pravděpodobnost, že by se zákon stihl definitivně odhlasovat v tomto volebním období. Koalice Pirátů a STAN bude každopádně mít rovnoprávné sňatky v programu do podzimních voleb,“ dodal Kopřiva.

„Jsem rád, že konečně došlo k projednání návrhu. To, že se většina poslanců rozhodla finální rozhodnutí odsunout a prodloužit lhůty pro projednávání ve výborech, nepovažuji za férové ke všem, kteří jsou návrhem dotčeni. Ano, skutečně můžeme mnoha lidem změnit život, ukázat jim, že jsme společnost, která ctí lidská práva a bojuje za jejich zrovnoprávnění. Návrh žije, věřím, že Sněmovna jej úspěšně projedná v jiném složení,” řekl Vít Rakušan.

Vedle manželství pro všechny dnes Sněmovna posunula do 2. čtení i návrh na zakotvení manželství jako sňatku muže a ženy do Ústavy, který je reakcí na návrh rovného manželství.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama