František Kopřiva

Profil není spravován mnou. Dotazy můžete psát mailem.
  • Piráti
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

09.10.2018 16:29:40 - Damph

Proč chcete Istanbulskou úmluvu?

- A co jiného tedy znamená když strany mají vymýtit předsudky, zvyky, tradice a další praktiky, jež jsou založeny na předpokladu podřízenosti ženy anebo na stereotypním pojímání rolí žen a mužů, když ne smazání rozdílů mezi mužem a ženou?
- Myslím že ČR opravdu nepodporuje násilí na ženách, takže proč proč vyhazovat peníza na neziskovky u kterých je solidní možnost že toho zneužijí? Proč děláte jakoby násilí na ženách bylo v ČR podporováno?
- když zde tedy potřebné zákony pro potírání násilí máme, jaký větší přínos může mít tato úmluva? Poslanec Marek Benda říká: "celou tu problematiku násilí páchaného na ženách a domácího násilí je možné velice dobře řešit i formou vnitrostátních právních předpisů". Proč nechcete at to řešíme sami takto?
František Černoch

Odpověď

11.10.2018 10:26:17 - František Kopřiva
 - Ne všechny rozdily mezi mužem a ženou jsou založeny na podřízenosti žen nebo stereotypních gender rolích.

 - Nikde jsem nic takového neřekl ani nenapsal. Nevím proč se mi to snažíte podsouvat. Je faktem, že neziskovky velmi často zastupují stát v oblastech, kde to stát moc nezvládá. Například i v oblasti pomoci obětem násilí.

 - Mezinárodní úmluvy se zdaleka nepřijímají jenom kvůli právnímu rámci. Už jsem to psal několikrát, nechci se opakovat. Viz. můj dlouhý komentář k úmluvě.