HOZK

HOZK Všelidové hnutí Občanů za kraje
  • HOZK
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28. 9. 2015 0:10:48

HOZK - hnutí Občanů za Kraje - ctíme den české státnosti

HOZK - hnutí Občanů za Kraje - ctíme den české státnosti

HOZK - hnutí Občanů za Kraje - ctíme den české státnosti. Zejména v kontextu současných, mimořádně pohnutých časů, období nedodržování pravidel, záměrné pošlapávání národních tradic, potlačování středoevropských, křesťanských hodnot, v časech celkově

HOZK - hnutí Občanů za Kraje - ctíme den české státnosti.

Zejména v kontextu současných, mimořádně pohnutých časů, období nedodržování pravidel, záměrné pošlapávání národních tradic, potlačování středoevropských, křesťanských hodnot, v časech celkově upadající morálky a mezilidské ústy, bychom rozhodně neměli zapomínat.

HOZK - Všelidové hnutí Občanů za Kraje si tyto hodnoty připomíná. 28. září, je dnem české státnosti a nám připomíná událost z roku 935, kdy byl ve Staré Boleslavi zavražděn svým bratrem kníže Václav. Svátek svatého Václava byl do roku 1951 památným dnem. Za dob komunismu se tato událost příliš nepřipomínala a státním svátkem a zároveň dnem pracovního klidu si jej všichni připomínáme opět od roku 2000, kdy byl tento den uznán zákonem a dostal oficiální označení - Den české státnosti - Svatý Václav.

Český národ by si měl v tento den znovu uvědomit, že svoboda, víra, mír, nebo domov, nejsou hodnoty samozřejmé. Možností pro uctění památky je celá řada. Může mezi ně patřit několik vzpomínkových chvil, setkání s přáteli, zastavení u některé historické budovy, či historicky důležitého místa, nebo účast na nějaké hromadné akci, spojené s tímto datem. V našich časech a zejména letos je na datum 28. září naplánována celá řada manifestací. Organizátoři těchto akcí se ve většině shodují v tom, že je nutné upozornit na to, že lidé v naší zemi si nepřejí život ve strachu, nebezpečí, v chudobě a pod útlakem kohokoliv ( aktuálně EU ).

Lidé si přejí takovou politickou reprezentaci, která se nás kdykoliv zastane, bude na straně národa, a to i když se to vládě zrovna nehodí, nebo jí někdo, cokoliv slíbil, či jakoliv jí vyhrožoval. Národ si na těchto manifestacích a právě v tento sváteční den hodlá připomenout, že jen jednota v názoru a jednota při společném postupu má naději na prosazení stability a prosperity celku. V letošním roce se potřebnost účasti každého jednotlivce, na těchto akcích jeví, jako více než nutná. Každý jeden občan  naší republiky, musí projevit svůj přístup. Jak se k tomu staví, jak aktivní bude a to rozhodne.

HOZK hnutí Občanů za Kraje, tedy jeho členové a sympatizanti, si v tento sváteční den vyvěsí ve svém bydlišti vlajku našeho státu a aktivně se zapojí do manifestačních akcí. www.hozk.cz
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama