Hana Třeštíková , MgA.

  • PRAHA SOBĚ
  • Praha 7
  • místostarostka městské části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,87. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.08.2019 5:36:00

Po letech v depozitáři je čas, aby Slovanská epopej byla k dispozici všem

Po letech v depozitáři je čas, aby Slovanská epopej byla k dispozici všem

Radní pro oblast kultury Hana Třeštíková se sešla se zástupci senátorů, kteří podepsali petici za umístění Slovanské epopeje v Moravském Krumlově.

 O dočasném umístění díla chce radní rozhodnout v září, kdy umístění projedná Výbor pro kulturu a cestovní ruch ZHMP. Na jeho jednání senátory pozvala.

„Vnímám důležité gesto, jaké senátoři podepsáním petice udělali, a na dnešní schůzce jsem je seznámila s kroky, jaké pro co nejrychlejší řešení dočasného umístění Slovanské epopeje děláme. Oceňuji, že senátoři respektují kompetence hlavního města a především to, že jim na jejím osudu záleží a chtějí hledání řešení podpořit," popsala radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Hana Třeštíková, která přijala senátorku Hanu Žákovou a senátora Herberta Paveru. Petici podepsalo celkem 67 senátorů napříč kluby.

O místě dočasného umístění Slovanské epopeje chce radní Hana Třeštíková rozhodnout v září. O stanovisko bude žádat Výbor pro kulturu a cestovní ruch ZHMP, na jehož jednání 3. září 2019 dnes zástupce senátorů pozvala.

„Moravský Krumlov je jistě vážným kandidátem, druhou relevantní variantou je zámek na Zbraslavi. Obě místa jsem osobně navštívila a budu nyní chtít, aby odborníci ve výboru doporučili, které řešení bude pro Slovanskou epopej lepší. Po letech v depozitáři je čas, aby tento klenot českého umění byl opět k dispozici všem, kdo jej chtějí vidět," dodala radní Třeštíková.

Radní současně hledá místo pro dlouhodobou možnost umístění díla. Vzhledem k výši investice k tomu ale nejprve chce vést veřejnou diskusi a detailně prověřit všechny varianty. Prioritou je proto nyní dočasné umístění, aby mohlo být dílo vystaveno co nejrychleji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout