Hnutí za přímou demokracii

  • HPD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.08.2011 14:44:45

Petice za referendum o důchodové a zdravotní reformě

Petice za referendum o důchodové a zdravotní reformě

Žádáme vypsání celostátních referend k vládním návrhům důchodové a zdravotní reformy.

 Hnutí za přímou demokracii
 www.hzpd.cz

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE

Hnutí za přímou demokracii  iniciovalo petice za vypsání celostátních referend o vládních návrzích důchodové a zdravotní reformy. 

Současné vládní návrhy důchodové a zdravotní reformy  velmi zásadním způsobem  zhorší životní podmínky většiny občanů této země.

Vládní argumentace ve prospěch jejích návrhů se ukazuje jako účelově  vedená ve prospěch soukromých fondů a nejbohatších členů naší společnosti. 

Vyvedení části prostředků z průběžného důchodového systému a jeho přesměrování do soukromých důchodových fondů nemá s řešením  stability důchodového systému nic společného.  Právě naopak. Povede k ještě většímu prohloubení deficitů důchodového systému, na jejichž pokrytí hodlá vláda použít prostředky získané zvýšením DPH.

Zdražení potravin,  energií,  služeb, a dokonce i knih  postihne nejvíce  lidi s průměrnými  příjmy, kteří tvoří nejpočetnější část této společnosti.  Na druhé straně přinese realizace vládního návrhu důchodové reformy další zisky soukromým fondům, tj. nejméně početné a nejbohatší skupině našich i zahraničních majitelů těchto fondů.

Celá argumentace ve prospěch tohoto návrhu je založena na vyvolávání strachu z údajně hrozícího krachu důchodového systému.  Ale tak by tomu bylo jen v případě, že by našemu národu hrozilo vymření.  Pak by skutečně došlo k vymizení produktivní části populace. Ve všech jiných případech se  jedná jen o dočasný  populační pokles. Jeho dopady budou mírněny již samotným růstem produktivity práce. Ale především  je možné jej kompenzovat růstem příjmů státního rozpočtu, a to například skutečně účinnými protikorupčními opatřeními,  progresivním zdaněním příjmů fyzických osob a korporací a dalšími.  

Obdobně je tomu i s vládními návrhy zdravotní reformy, které směřují k přeměně zdravotnictví   v komerční sektor, jehož hlavním cílem bude  maximalizace zisku pojišťoven a zdravotnických zařízení.  Avšak to povede k vyloučení průměrně situovaných a chudých členů naší společnosti, a to především dlouhodobě a těžce nemocných,  ze systému kvalitní zdravotní péče.  Ta se stane dostupnou opět jen pro nejbohatší.   Léčba bude poskytována jen tam, kde se to vyplatí a jen tomu, kdo si ji dokáže zaplatit.

Vyslovujeme vážné podezření, že skrytým cílem vládní politiky je rozbití všech systémů založených na solidaritě, vzájemné pomoci  občanů.  Takto atomizovaná společnost pak bude vhodným prostředím pro nekontrolovatelné  zneužívání občanů pro soukromé účely vlivných podnikatelských skupin.

Takové zásadní změny v podmínkách života naší společnosti nemůže provádět vláda,  která má podporu jen malé části občanů.  

Jestliže je v demokracii lid zdrojem veškeré  moci, jen občané samotní jsou oprávněni  rozhodnout, jestli si takové změny přejí či nikoliv.

Proto požadujeme vypsání celostátního referenda o těchto otázkách.

Hnutí za přímou demokracii si je velmi dobře vědomo, že zákon o obecném referendu politikové opakovaně  odmítali a stále odmítají přijmout.

Naše petice  proto považujeme současně za prostředek k projevení občanské vůle a přání voličů  po uzákonění tohoto výsostně demokratického nástroje v naší zemi.

Petice  k důchodové reformě  je zde:  http://www.hzpd.cz/petice-za-vypsani-referenda-o-duchodove-reforme/

Petice ke zdravotní reformě zde:  http://www.hzpd.cz/petice-za-vypsani-referenda-o-zdravotni-reforme/
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama