Ing. Aleš Juchelka

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.01.2022 17:41:00

Název pro osoby, které menstruují a které nikoliv

Název pro osoby, které menstruují a které nikoliv

Komentář na facebookovém profilu ke kauzám stíhajícím spisovatelku Rowlingovou.

 J. K. Rowling ve své době vrátila spoustu dětí ke knihám a mnoho lidí a rodičů ji za to děkovali, některé školy chtěli nést její jméno. Děti její knihy milovaly a filmová sága o Harrym Potterovi se stala obrovským fenoménem, kterým je dodnes.

Potom, ale J. K. Rowling napsala „nevinný“ tweet o tom, že společnost asi zapomněla na to jak se nazývají osoby, které menstruují. Napsala to jako reakci na návrh rozdělení osob ne na muže a ženy, ale na osoby, které menstruují a které nikoliv. Po napsání daného tweetu byla veřejností odsouzena, do pořadu Harry Potter po 20 letech nebyla pozvána a školy odstraňují její jméno ze svých názvů.

Prosím uvědomme si, že bez paní J. K. Rowling by žádný Harry Potter nikdy nebyl a jméno Daniel Radckliffe bychom možná ani neznali. A název pro osoby, které menstruují a které nikoliv máme již velice dlouho: je to Muž a Žena.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama